Обявиха наградите от националния фолклорен конкурс „Дунавски славеи“ - ruse.utre.bg

Обявиха наградите от националния фолклорен конкурс „Дунавски славеи“

12 март 2018, 10:28 | Русе утре
  • Снимка:
    Пресцентър Община Русе

Проведе се през почивните дни

 

КЛАСИРАНЕ

 

РАЗДЕЛ 1 – НАРОДНО ПЕЕНЕ - ИНДИВИДУАЛНИ - ЛЮБИТЕЛИ

 

ПЪРВА ВЪЗР. ГР ДО 10 Г.

 

1 МЯСТО – РАЛИЦА ГЕНЧЕВА, ЦПЛР - ОДК   ГР.ВАРНА

 

1 МЯСТО – ПРЕСИЯНА ЛЕОНИДОВА – ШК. НАР. ПЕЕНЕ КЪМ УН НУИ „ДОБРИ ХРИСТОВ”  ГР. ВАРНА

 

1 МЯСТО – ТЕОДОРА СЛАВОВА – НУИ „ДОБРИ ХРИСТОВ” ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – НИКОЛЕТА АРГИРОВА – НУИ „ДОБРИ ХРИСТОВ” ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – ХРИСТИНА ВАСИЛЕВА – ОУ „А-СТРАШИМИРОВ” ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – ЙОАНА ТОДОРОВА – НУИ „ДОБРИ ХРИСТОВ” ГР. ВАРНА

 

3 МЯСТО – СЛАВЕЯ  МЛАДЕНОВА – СУ „С. ДОБРОПЛОДНИ”   ГР. ШУМЕН

 

3 МЯСТО – НЕЛИ ТОНОВА – НУИ „П.ПИПКОВ” ГР. ПЛЕВЕН

 

3 МЯСТО  - ВИКТОРИЯ НАЙДЕНОВА – НУИ „П.ПИПКОВ” ГР. ПЛЕВЕН

 

ВТОРА ВЪЗР. ГР.  11-13 Г.

 

1 МЯСТО – БРАНИМИР КАРАЛАШЕВ – НЧ”Х.БОТЕВ – 1898” С. ЦЕНОВО

 

2 МЯСТО - НЕДЖАН МЕХМЕД – ОбДЦКИ ГР. РУСЕ

 

3 МЯСТО – СОНЯ ЯЦОВА – ЦПЛР, ОДК ГР. ВАРНА

 

3 МЯСТО – МАРИЯ ЛОЗАНОВА – ОБДЦКИ ГР. РУСЕ

 

ТРЕТА ВЪЗР. ГР. 14-17 Г

 

1 МЯСТО – ПЕТЯ ПАНЕВА - НУИ „ДОБРИ ХРИСТОВ” ГР.ВАРНА

 

2 МЯСТО – ГАБРИЕЛА КОСТАДИНОВА – НУФИ „Ф.КУТЕВ”   ГР. КОТЕЛ

 

3 МЯСТО – ГАБРИЕЛА МИХАЙЛОВА – НУИ „ПРОФ. В. СТОЯНОВ” ГР. РУСЕ

 

ЧЕТВЪРТА ВЪЗР. ГР.

 

1 МЯСТО  - НАЙЛЯН  ТАХИРОВА – НУИ „ПРОФ. В. СТОЯНОВ”   ГР. РУСЕ

 

2 МЯСТО – КРИСТИН ЗАРЕВА  НУИ „ПРОФ. В. СТОЯНОВ”     ГР.РУСЕ

 

3 МЯСТО – МИРЕНА СИМОНОВА – НУИ „ПРОФ. В. СТОЯНОВ”   ГР. РУСЕ

 

РАЗДЕЛ 2 – ИНСТРУМЕНТАЛИСТИ - ИНДИВИДУАЛНИ  -  ЛЮБИТЕЛИ

 

ПЪРВА ВЪЗР. ГР.  – КАВАЛ

 

1 МЯСТО – ТОМАС ЦАКИРИС – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”   ГР.ВАРНА

 

2 МЯСТО – ХРИСТОМИР ХРИСТОВ – ОУ „А. СТРАШИМИРОВ”   ГР. ВАРНА

 

3 МЯСТО – ЖИВКО ДИНЕВ – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”    ГР.ВАРНА

 

ВТОРА ВЪЗР. ГР.  – КАВАЛ

 

3 МЯСТО – ТЕОДОСИЙ НЯГОЛОВ – ДФА „ГАБРОВЧЕ”   ГР. ГАБРОВО

 

ТРЕТА ВЪЗР. ГР. – КАВАЛ

 

1 МЯСТО – ГЕОРГИ ДИЯНОВ ГЕОРГИЕВ –НУИ „Д.ХРИСТОВ”   ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – МАТЕЯ ДИМИТРОВА – НУИ „П.ПИПКОВ” ГР. ПЛЕВЕН

 

3 МЯСТО – ДИМИТЪР ДИМИТРОВ – НУФИ „Ф. КУТЕВ”  ГР. КОТЕЛ

 

ПЪРВА ВЪЗР.ГР. – ГАЙДА

 

1 МЯСТО – ДИМИТЪР ДОБРЕВ – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”  ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – БОЖИДАР МАРИНОВ – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”  ГР.ВАРНА

 

3 МЯСТО – ГЕОРГИ ТОДОРОВ – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”   ГР. ВАРНА

 

ВТОРА ВЪЗР. ГР.  – КАВАЛ

 

1 МЯСТО – ИВАН ЙОРДАНОВ – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”   ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – ЙОРДАН ЙОРДАНОВ – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”   ГР.ВАРНА

 

3 МЯСТО – ЖИВОМИР АТАНАСОВ – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”    ГР. ВАРНА

 

ТРЕТА ВЪЗР. ГР.  – КАВАЛ

 

1 МЯСТО – АЛЕКСАНДЪР ТОДОРОВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ”  ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – РАДОСЛАВ ДИМИТРОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ”   ГР. КОТЕЛ

 

3 МЯСТО – ГЕОРГИ ПАНАЙОТОВ – НУИ „Д. ХРИСТОВ”   ГР. ВАРНА

 

 

 

ПЪРВА ВЪЗР. ГР.  – ГЪДУЛКА

 

1 МЯСТО – ПРЕСИЯНА ЛЕОНИДОВА – ОУ”А.СТРАШИМИРОВ”   ГР.ВАРНА

 

2 МЯСТО – НЕВЕНА СТАНЕВА – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”  ГР. ВАРНА

 

3 МЯСТО – НИЯ ИЛИЕВА – СУ „ЕМ. СТАНЕВ”   ГР. В. ТЪРНОВО

 

ВТОРА  ВЪЗР. ГР.  – ГЪДУЛКА

 

1 МЯСТО – КАЛИНА ПЕТКОВА – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”  ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – РАДОСВЕТА КОЛЕВА – НЧ „ПЕНЧО СЛАВЕЙКОВ”   ГР.ТРЯВНА

 

3 МЯСТО – ПЛАМЕННА ПЕХЛИВАНОВА – СУ „ЕМ. СТАНЕВ”  ГР.В.ТЪРНОВО

 

ТРЕТА  ВЪЗР. ГР.  – ГЪДУЛКА

 

1 МЯСТО – ДАНАИЛ ЙОРДАНОВ – СУ „ЕМ.СТАНЕВ”  ГР.В.ТЪРНОВО

 

2 МЯСТО - МИХАИЛ АТАНАСОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ”  ГР. КОТЕЛ

 

3 МЯСТО – СИМЕОН ИЛИЕВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ”   ГР. КОТЕЛ

 

ПЪРВА ВЪЗР.  – ТАМБУРА

 

2 МЯСТО  - ИВИЯН ПЕТРОВ – ДФА „ГАБРОВЧЕ”   ГР. ГАБРОВО

 

3 МЯСТО – ГЕНО ГУЩЕРОВ – НУИ „ДОБРИ ХРИСТОВ”  ГР. ВАРНА

 

ВТОРА ВЪЗР. ГР. - ТАМБУРА

 

1 МЯСТО  - НИКОЛАЙ ДОБРЕВ – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”  ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – ХРИСИМИРА АСЕНОВА – ЦПЛР-ЦРД  ГР.ПЛЕВЕН

 

3 МЯСТО – МАРИЯ ГЬОПСАЛИЕВА – ДФА „ГАБРОВЧЕ”  ГР.ГАБРОВО

 

ТРЕТА  ВЪЗР. ГР.  – ТАМБУРА

 

1 МЯСТО – БОРИМИР ДИМИТРОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ”  ГР. КОТЕЛ

 

2 МЯСТО – КРИСТИНА ПАВЛИНОВА – ДФА „ГАБРОВЧЕ”  ГР. ГАБРОВО

 

3 МЯСТО – ВИКТОРИЯ ГАДЖЕМОВА – СУ ЗА ХНИ   ГР. ВАРНА

 

 

 

РАЗДЕЛ 1   НАРОДНО ПЕЕНЕ   ИНДИВИДУАЛНИ – ПАРАЛЕЛКИ

 

ВТОРА ВЪЗР. ГР

 

1 МЯСТО – КРИСТИНА ГОЙКОВА – СУ ЗА ХНИ” К.ПРЕСЛАВСКИ” – ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – ГАБРИЕЛА ГОЙКОВА – СУ ЗА ХНИ „К.ПРЕСЛАВСКИ” – ГР. ВАРНА

 

ЧЕТВЪРТА  ВЪЗР. ГР

 

1 МЯСТО – ПОЛЯ НИКОЛОВА – СУ ЗА ХНИ „К.ПРЕСЛАВСКИ”  - ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – ДЕСИСЛАВА АТАНАСОВА - СУ ЗА ХНИ „К.ПРЕСЛАВСКИ”  - ГР. ВАРНА

 

3 МЯСТО – СТИЛИЯНА МИЛКОВА - СУ ЗА ХНИ „К.ПРЕСЛАВСКИ”  - ГР. ВАРНА

 

РАЗДЕЛ 1   НАРОДНО ПЕЕНЕ   ИНДИВИДУАЛНИ – МУЗ. УЧИЛИЩЕ

 

ВТОРА ВЪЗР. ГР.

 

1 МЯСТО – АНЕЛИЯ КИТАНОВА – НУИ”Д.ХРИСТОВ”  ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – ИВАНИНА ПАНЧЕВА – НУИ „Д.ХРИСТОВ”  ГР. ВАРНА

 

3 МЯСТО – ДОНКО МАРКОВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ”   ГР. ВАРНА

 

РАЗДЕЛ 2  ИНСТРУМЕНТАЛИСТИ   ИНДИВИДУАЛНИ – ПАРАЛЕЛКИ

 

ЧЕТВЪРТА ВЪЗР. ГР – КАВАЛ

 

1 МЯСТО – ИВАЙЛО КРАСИМИРОВ – СУ „СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ”  ГР. ПОРДИМ

 

2 МЯСТО – СТАНИСЛАВ ЙОРДАНОВ – СУ ЗА ХНИ „К.ПРЕСЛАВСКИ” ГР. ВАРНА

 

ВТОРА ВЪЗР. ГР – ГАЙДА

 

2 МЯСТО – ЮЛИЯН АНГЕЛОВ - СУ „СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ”  ГР. ПОРДИМ

 

3 МЯСТО – КРИСТЕН ДИМИТРОВА - СУ „СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ”  ГР. ПОРДИМ

 

ЧЕТВЪРТА ВЪЗР. ГР – ГАЙДА

 

1 МЯСТО – СТАНЬО ПЕТРОВ – СУ ЗА ХНИ „К.ПРЕСЛАВСКИ”  ГР. ВАРНА

 

ЧЕТВЪРТА ВЪЗР. ГР – ТАМБУРА

 

2 МЯСТО – ЛАЗАР НАЙДЕНОВ – СУ ЗА ХНИ „К.ПРЕСЛАВСКИ”   ГР. ВАРНА

 

 

 

 

 

РАЗДЕЛ 2   ИНСТРУМЕНТАЛИСТИ  – МУЗ. УЧИЛИЩЕ

 

ВТОРА ВЪЗР. ГР  -   ГАЙДА

 

1 МЯСТО – ВИКТОР МАРИНОВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ” ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – ДАНАИЛ ДИНЕВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ” ГР. ВАРНА

 

3 МЯСТО – ПАВЕЛ ЛАЗАРОВ – НУИ „Д.ХРИСТОВ” ГР. ВАРНА

 

ВТОРА ВЪЗР. ГР  -  ГЪДУЛКА

 

1 МЯСТО – НАСКО ИВАНОВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” ГР. КОТЕЛ

 

2 МЯСТО – АСЕН СТАНОЕВ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” ГР. КОТЕЛ

 

ВТОРА ВЪЗР. ГР  -  ТАМБУРА

 

2 МЯСТО – ДАНАЛИН ПЕТКОВ – НУФИ „Ф. КУТЕВ”  ГР. КОТЕЛ

 

 

 

РАЗДЕЛ 3   КАМ. ВОКАЛНИ И ИНСТРУМЕНТАЛНИ ГРУПИ -  ЛЮБИТЕЛИ

 

КАМЕРНИ ВОКАЛНИ  ВТОРА ВЪЗР. ГР

 

1 МЯСТО – ВОКАЛЕН СЕКСТЕТ – ДФА „ГАБРОВЧЕ”  ГР. ГАБРОВО

 

2 МСТО – ТРИО ОТ ХОР „НАШЕНЧЕТА” – ЦПЛР – ГР. ПЛЕВЕН

 

КАМЕРНИ ВОКАЛНИ  ВТОРА ВЪЗР. ГР –  МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА

 

1 МЯСТО – ВОКАЛЕН КВИНТЕТ – НУИ „Д.ХРИСТОВ”  ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – ВОК.ТРИО „ИДЕПЕЯ” – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ”  ГР. РУСЕ

 

3 МЯСТО – КВИНТЕТ „ПЕСНОПОЙКА” - НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ”  ГР. РУСЕ

 

 

 

КАМЕРНИ ИНСТРУМЕНТАЛНИ   ПЪРВА ВЪЗР. ГР –  ЛЮБИТЕЛИ

 

ЕДНОРОДНИ

 

1 МЯСТО – ДУЕТ ГЪДУЛКИ ПРЕСИНА ЛЕОНИДОВА И НЕВЕНА СТАНЧЕВА

 

ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”   ГР.ВАРНА

 

2 МЯСТО – КВИНТЕТ „ДЗИГУЛИЦА” – СУ „ЕМ.СТАНЕВ”  ГР.В.ТЪРНОВО

 

 

 

СМЕСЕНИ

 

2 МЯСТО – КАМЕРНА ГРУПА”ВАРНЕНЧЕТА” – СДРУЖЕНИЕ „ТРАДИЦИИ, ДУХОВНОСТ И КУЛТУРА” – ГР. ВАРНА

 

3 МЯСТО – КАМЕРНА ГРУПА”СТРАШИМИРОВЧЕ”  - СДРУЖЕНИЕ „ТРАДИЦИИ, ДУХОВНОСТ И КУЛТУРА” – ГР. ВАРНА

 

КАМ. ИНСТР. ГР.     ПАРАЛЕЛКИ   ЕДНОРОДНИ

 

ВТОРА ВЪЗР. ГР

 

1 МЯСТО – ТРИО КАВАЛИ – СУ „СВ.СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЙ”  ГР. ПОРДИМ

 

КАМ. ИНСТР. ГР.     МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА   ЕДНОРОДНИ

 

ПЪРВА ВЪЗР. ГР

 

1 МЯСТО – ДУЕТ „СВИРЦИТЕ” – НУФИ „Ф.КУТЕВ”  ГР. КОТЕЛ

 

2 МЯСТО – ДУЕТ ГАЙДИ – НУФИ „Ф.КУТЕВ”   ГР. КОТЕЛ

 

3 МЯСТО – ТРИО „ДОБРУДЖАНЧЕ” – НУФИ „Ф. КУТЕВ”  ГР. КОТЕЛ

 

ВТОРА ВЪЗР. ГР

 

1 МЯСТО – КВАРТЕТ ТАМБУРИ – НУФИ „Ф.КУТЕВ” ГР. КОТЕЛ

 

2 МЯСТО  - КВИНТЕТ КАБА-ГАЙДИ – НУИ „Д.ХРИСТОВ”   ГР. ВАРНА

 

СМЕСЕНИ  ВТОРА ВЪЗР. ГР

 

1 МЯСТО – КАМЕРНА ГРУПА  - НУИ „Д.ХРИСТОВ” ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – КАМЕРНА ГРУПА  - НУИ „Д.ХРИСТОВ” ГР. ВАРНА

 

РАЗДЕЛ 4  ХОРОВЕ ,ОРКЕСТРИ И АНСАМБЛИ   ЛЮБИТЕЛИ

 

ХОРОВЕ

 

1 МЯСТО – НАР. ХОР „НАШЕНЧЕТА” – ЦПЛР  ГР.ПЛЕВЕН

 

ОРКЕСТРИ  СМЕСЕНИ

 

1 МЯСТО – НАР. ОРКЕСТЪР”НАШЕНЧЕТА” – ЦПЛР  ГР.ПЛЕВЕН

 

1 МЯСТО – ИНСТРУМЕНТАЛНА ГРУПА  - ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”  ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – ДЮНАР. ОРК. „ОРФЕОНИ” – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ”  ГР. ВАРНА

 

3 МЯСТО – ДЕТСКИ НАР.ОРКЕСТЪР „ВАРНЕНЧЕТА” – ОУ „А.СТРАШИМИРОВ” ГР. ВАРНА

 

ЕДНОРОДНИ

 

1 МЯСТО – ГАЙДАРСКА ГРУПА – ОУ”А.СТРАШИМИРОВ”   ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – ОРКЕСТЪР ОТ ИДИОФОННИ ИНСТРУМЕНТИ

 

„ГЕОРГИ СТОЙКОВ РАКОВСКИ”     ГР. КОТЕЛ

 

3 МЯСТО – КАВАЛДЖИЙСКА ГРУПА – ОУ”А.СГРАШИМИРОВ”  ГР. ВАРНА

 

АНСАМБЛИ

 

1 МЯСТО – НАР.ХОР И ОРЕКСТЪР – ДФА”ГАБРОВЧЕ”   ГР. ГАБРОВО

 

ХОРОВЕ   ПАРАЛЕЛКИ

 

1 МЯСТО – НАРОДЕН ХОР – СУ ЗА ХНИ „К.ПРЕСЛАВСКИ”   ГР. ВАРНА

 

ОРКЕСТРИ   ПАРАЛЕЛКИ - СМЕСЕНИ

 

2 МЯСТО – НАРОДЕН ОРКЕСТЪР – СУ ЗА ХНИ „К.ПРЕСЛАВСКИ4 ГР. ВАРНА

 

АНСАМБЛИ  ПАРАЛЕЛКИ

 

1 МЯСТО – ВОК. ИНСТР. АНСАМБЪЛ – СУ ЗА ХНИ „К.ПРЕСЛАВСКИ”  ГР. ВАРНА

 

ХОРОВЕ  МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА

 

1 МЯСТО – НАРОДЕН ХОР – НУИ „Д. ХРИСТОВ” – ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – НАРОДЕН ХОР – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ”  ГР. РУСЕ

 

3 МЯСТО – ДЕТСКИ НАРОДЕН ХОР – НУИ „ПРОФ.В.СТОЯНОВ”

 

ОРКЕСТРИ   МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА – ЕДНОРОДНИ

 

1 МЯСТО – ГАЙДАРСКИ ОРКЕСТЪР – НУИ „Д.ХРИСТОВ”  ГР. ВАРНА

 

2 МЯСТО – ГАЙДАРСКИ ОРКЕСТЪР – НУФИ „Ф.КУТЕВ”   ГР. КОТЕЛ

 

СМЕСЕНИ

 

1 МЯСТО – НАРОДЕН ОРКЕСТЪР  - НУИ „Д.ХРИСТОВ”  ГР. ВАРНА

 

НАГРАДА ЗА НАЙ-МАЛЪК УЧАСТНИК – ЙОАННА ЛАЗАРОВА -  3Г. 11 М.-ВАРНА

 

ГРАНД ПРИ – МЛАДЕЖКА ФОРМАЦИЯ „БАНСКИ СТАРЧЕТА” – ГР. БАНСКО

 

 



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета