130 участници в националното лекоатлетическо бягане “Приста рън-2018“ - ruse.utre.bg

130 участници в националното лекоатлетическо бягане “Приста рън-2018“

12 март 2018, 12:48 | Русе утре
  • Снимка:
    Пресцентър Русенски университет

Бягането в парковете и крайградските зони по пътеки и алеи с разнообразен профил намира все повече последователи в България

Над 130 български и чуждестранни участници от 24 спортни организации се включиха в първото за годината горско-парково лекоатлетическо бягане „Приста рън-2018“, което се проведе в неделя по алеите и пътеките на Западен парк „Приста“. Университетският спортен център бе сред организаторите на проявата.

Стартът бе даден от проф. д-р Борислав Ангелов – ръководител на Университетския спортен център при Русенския университет, а наградите на победителите  връчи техническият директор на Метро-Русе, на чиято територия бе разположена старт/ финалната арена, Георги Георгиев. Бегачите се състезаваха в три различни дистанции – 7, 14 и 21 километра със сборно изкачване от 220 метра.

Бягането в парковете и крайградските зони по пътеки и алеи с разнообразен профил намира все повече последователи в България и популярността на този тип прояви нараства ежемесечно.

Всички партньори на лекоатлетическото събитие - Община-Русе, Метро-Русе, фирмите „Мод мари“, „Венто“, „Тръст Системс“, „Зелена идея“, „Озон“, „Антоан Вил“, „Логатор“-Плевен, „Сайн-спорт“-София, сладкарници „Долче вита“, магазин „Яко“, пицария „Котката“, спортистите от „Русе тича“, състезателите и публиката изказаха своето задоволство от отлично подготвеното състезателно трасе и цялостната организация.

Победителите в различните дистанции са:

 

7 километрова дистанция

Жени:

  1. Велина Коева от СК „Компас-крос“-Русе              - 40,38 мин
  2. Косара Ботева – Габрово                                        - 43,26 мин
  3. Светослава Попова – КСТ „Спартак“-Русе           - 46,43 мин

Мъже:

  1. Ахмед Ахмед – СК „Русе кар мотоспорт“              - 29,35 мин
  2. Атанас Бояров – СК „Компас-крос“                        - 30,45 мин
  3. Христо Мойсев – Русе                                             - 32,16 мин

 

14 километрова дистанция

Жени:

  1. Жанина Караиванова – Варна                                 - 83,53 мин
  1. Цветанка Пенчева-Разград                                     - 88,38 мин
  2. Петя Димитрова-Варна                                            - 91,00 мин

Мъже:

  1. Петър Борисов – СК „Компас-крос“-Русе                     - 61,08 мин
  2. Даниел Кубашлиев – СК „Русе кар мотоспорт“           - 61,10 мин
  3. Румен Стаматов-Варна                                       - 61,24 мин

 

21 километрова дистанция (полумаратон)

Жени:

  1. Таня Димитрова – СК „Костенец“                                   - 109,16 мин
  2. Албена Цонева – Разград                                               - 135,19 мин
  3. Джесика Вайс - Русе тича                                              

Мъже:

  1. Павлин Димитров – Търговище
  2. Златко Каменаров – СК „Компас-крос“-Русе
  3. Цоньо Пенев - Разград


Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета