Наградиха отличените рисунки и фотографии за Световния ден на водата - ruse.utre.bg

Наградиха отличените рисунки и фотографии за Световния ден на водата

23 март 2018, 22:32 | Русе утре
  • Снимка:
    Пресцентър Община Русе

Творбите в двете направления са над 600, а участниците -ат цяла България и 18 държави от три континента

На 22 март, в Mall Rousse, с концерт – награждаване и изложба на отличените творби приключи Международния конкурс за рисунка и фотография, посветен на световния ден на водата – 22 март, на тема „Вода и природа”.

 

Общият брой на творбите в двете направления надхвърли 600, а участниците обхванаха всички региони на България и 18 държави от три различни континента. Така  десетото юбилейно издание на конкурса, организиран от ОМД-Русе, ВиК–Русе и любезното домакинство на MALL Русе, се оказа най успешното досега.

 

Награждаването премина като емоционален празник за гости и участници, а съставите на ОМД – балет „Импулс“, ФК „Зора“, хип-хоп отборът „Iron Sqwad“ и вокална група „Приста“ поздравиха присъстващите с няколко прекрасни изпълнения. Гости на събитието и едновременно с това организатори и съмишленици бяха Управителят на ВиК Русе инж. Сава Савов, г-жа Красимира Николаева - Директор на Общински Младежки дом – Русе, г-н Мариан Савов –директор на ОП „Русе Арт“, г-н Валентин Георгиев –представител на РУО - Русе и представител на Областна администрация-Русе.

 

Резултатите от класирането са обявени на сайта на Младежки дом - www.yc-ruse.org, както и на фейсбук профила на ОМД. Изложбата на творбите ще остане на разположение на посетителите до 29.03.2018 г. включително.

 

 

 

 

 

СПИСЪК

 

с наградени участници в конкурса за рисунка и фотография на тема „ВОДА И ПРИРОДА“, посветен на Световния ден на водата – 22 март, организиран от ОБЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ РУСЕ И ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ ООД РУСЕ

 

 

 

Категория „Рисунка“ в три възрастови групи както следва :

 

 

 

І /първа/Възрастова група –Рисунка:

 

Поощрение:

 

1.Яница Емилова Милкова- СУ „Възраждане“ рък. Ралица Арнаудова

 

2.Цветина Валентинова Димитрова-10г., ПЧСОУ“Леонардо да Винчи“-Русе

 

3.Виктория Тихомир Георгиева-4кл,. ОУ Братя Миладинови“ Русе

 

4.Мартин Тодоров Върбанов-4кл., ОУ“Иван Вазов“Русе

 

5.Богомил Мариянов Пенев-ОУ“Отец Паисий“ , с. Долно Камарци

 

6.Димана Василева Димчева-с. Ново Село

 

7.Полина Маринова Микова-1кл. Школа по рисуване към ОБщ. Младежки дом Русе

 

8.Габриела Илиянова Колева-2кл. Школа по рисуване към ОБщ. Младежки дом Русе

 

9.Преслав Илиев-Русе /4кл.

 

10. Александър Илиев- Русе /4кл.

 

11.Християн Тихомиров Трендафилов-2кл.Школа по рисуване към Общински Младежки дом Русе

 

12. Габриела Евгениева Драганова-4кл. Школа по рисуване към Общински Младежки дом Русе

 

13. Калина Тихомироцва Трифонова-4кл. Школа по рисуване към Общински Младежки дом Русе

 

 

 

І МЯСТО :

 

Яна Еврева-„Чаша студенха вода“ Ателие „Приказен свят“-София, 1кл..

 

Василена Добринова-4кл.Търговище Ателие за изобр.изкуство

 

Ивона Русева Иванова-8г.УПЛР Обединен детски комплекс гр.Силистра

 

ІІ МЯСТО:

 

Ния Миленова-4кл.Ателие за изобразително изкуство гр.Търговище,

 

Леон Джонев -10г.Ателие „Приказен свят“София

 

Радослава Иванова Симеонова-10г. Център за работа с деца, Школа по живопис и графика,Плевен

 

ІІІ МЯСТО:

 

Ренета Ивайлова Павлова-10г. у-ще „Св.Св. Кирил и Методи“-гр.Силистра

 

Мирем Левент Рашид-4кл.СУПНЕ „Фридрих Шилер“

 

Максим Мирославов Стойчев-4кл. СУПНЕ „Фридрих Шилер“

 

 

 

ІІ /втора/Възрастова група –Рисунка:

 

 

 

Поощрение:

 

Стоян Добринов Стоянов-гр.Добрич

 

Дамян Евгениев Георгиев -6кл.ОУ“Иван Вазов“ Русе

 

Елиса Змиярова -12г.с. Долно Осеново, обл Благоевград

 

Латинка Евдокиева Илиева-гр.Козлодуй

 

Мерлин Алтънай Юсеинова-ПГИУ „Елиас Канети“

 

Кристияна Стилиянова Стефанова- 14г. Силистра

 

І МЯСТО:

 

Назан Бюрханова Абтулова- с. Семерджиево ОУ“СвСвКирил и Методий“

 

Анжелина Мирославова Русева-СУ „Възраждане“

 

ІІ МЯСТО:

 

Йоана Георгиева СУЕЕ „Св. Константин Кирил Философ“ Русе

 

Виктор Ивелинов Великов-ПМГ „Баба Тонка“ Русе

 

ІІІ МЯСТО:

 

Валентина Валентинова Иброшева-5 кл.гр.Гоце Делчев

 

Мила Милкова Добрева- 11г. ОУ „Васил Левски“

 

 

 

ІІІ /трета/Възрастова група – Рисунка:

 

Поощрение:

 

Миро Манолов15г. ПГС гр.Силистра

 

Анна Такова-16г.гр. Козлодуй

 

Ирена Манафъкова-Свиленград

 

Ния Дуницова – Силистра

 

І МЯСТО:

 

не се присъжда

 

ІІ МЯСТО:

 

Деница Павлова Павлова-СУ „Димитър Талев“ гр. Добрич

 

ІІІ МЯСТО:

 

Стефан Джурков гр. Козлодуй

 

Саня Стоянова- СУЕЕ „Св. Константин Кири Философ“ Русе

 

Симона Ангелова Школа „Арт Попово“

 

 

 

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

 

Категория Рисунка

 

 

 

Специална награда на Младежки дом.

 

 

Камелия Иванова Колева –ОУ „Иван Вазов“-Русе

 

Мартина Христова -  „Васил Левски“ РУсе

 

Кристина Кръстева „Тома Кърджиев“

 

Иван Занев - гр. Гоце Делчев

 

 

 

2.Специална награда на ВиК-Русе.

 

Кристина Огнянова Ангелова-ПМГ „Баба Тонка“

 

Иво Александров  СУ „В. Левски“

 

Йоана Иванова -СУ „Възраждане“Русе

 

Специална награда на РУО-Русе.

 

 

Димитър Димитров –Ателие за изобразително изкуство гр.Търговище

 

Мелиса Ахмедова- Ателие за изобразително изкуство гр.Търговище

 

 

 

Специална награда за активно участие в конкурса

Школа „Арт Попово“.

 

 

 

5.Специална награда за цялостно представяне на школа.

 

Ателие „Приказен свят“ гр.София;

 

 

 

 

 

                               

 

Категория  - Фотография

 

 

 

Поощрение:

 

Моника Колева -Ямбол

 

Антонио Георгиев Бончев    ПМГ „Баба Тонка“ Русе; 9А клас,

 

Мария Красимирова Чавдарова –   17 години

 

 

 

Виктор Сотиров – ПМГ "Проф. Емануил Иванов"-Кюстендил

 

Виктор Цветанов Тодоров – „Позитив“ Варна

 

Делян Милчев  -  Варна /„Позитив“ Водна магия/

 

Катерина Стефанова Стефанова- /14 години.ОУ " Св. Св. Кирил и Методий",  Школа по художествена фотография при ЦПРЛ - ОДК Варна

 

 

 

Снежина Златева-  Балчик- Кръжок „Екология” - ЦПРЛ - ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ КОМПЛЕКС

 

Мария Чавдарова-Кърджали

 

Тони Михайлова -Силистра

 

Bowie Chan-Hong Kong

 

Esra Asad –Turkey

 

Franchesco Clari-Spain

 

Samir Aliev

 

Първо място:

 

Станислав Бисеров Стоянов -Радомир

 

Калина Атанасова Иванова –Варна

 

Ралица Димитрова Димитрова – Русе, Училище ПМГ“Баба Тонка“, 9Д клас

 

Vijdan Sengor –Cypros

 

Bira Narina –Rumania

 

Mohammad Anas -India

 

Второ място:

 

Сияна Красимирова Тодорова- Русе -  16 години, АГ Гео Милев, 10 кл.

 

Маргарита Калинова Петрова- Кърдажали,/воден завой/

 

Боряна Христова

 

Jung Hyun Lee - South Korea

 

Muna Abu Naim - Jordan

 

Трето място:

 

1 Моника Валентинова Иванова – Русе, СУПНЕ Фридрих Шилер, 11 а кл

 

Тереза Кръстева- Русе

 

Веселина Петрова Кръстева- гр. Роман /Средно училище  „Васил Левски“ – гр. Роман, 10 клас

 

Maria Charalampidou- Greece

 

Marta Nowak- Poland

 

 

 

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

 

Категория фотография

 

 

 

1.Специална награда на Младежки дом.

 

Жанита Рафаелова - Русе

 

Михаил Валентинов - Русе

 

Кристияна Митева - Русе

 

Марио Палшович - Словакия

 

2.Специална награда на ВиК-Русе

 

Илиян Иванов –ОУ „Хр.Смирненски „-Русе

 

Теодор Христов Трошанов 19год.-ЦПЛР гр.Бургас

 

Желислав Николаев Николаев –Варна /школа по художествена фотография - ЦПЛР ОДК Варна; 

 

3.Специална награда на РУО-Русе

 

Вероника Русева

 

4.Специална награда за цялостно представяне на школа.

 

Ямбол, Школа към СУ „Св. Климент Охридски“

 

с худ. ръководител Митко Нейков Момчев

 

Специална награда за активно участие в конкурса -

 

Леси Ласло

 

 

 



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета