Кметът Стоилов награди отличниците на Русе - ruse.utre.bg

Кметът Стоилов награди отличниците на Русе

24 май 2018, 09:48 | Русе утре
  • Снимка:
    Пресцентър Община Русе

    Тридесет и осем отличници бяха наградени на церемонията

  • Снимка:
    Пресцентър Община Русе

По традиция и тази година кметът отправи поздравленията си към отличените русенски ученици в знак на благодарност

       В зала „Европа“ на Доходно здание, се състоя церемония по връчване на грамоти и награждаване на отличниците от училищата на територията на община Русе по случай 24 май - Ден на българската просвета и култура и славянската писменост. На събитието присъстваха кметът на Община Русе Пламен Стоилов, заместник-кметът по хуманитарни дейности Иван Григоров, директорът на дирекция „Култура и образование“ Ирена Петрова, председателят на ОбС – Русе и ректор на РУ „Ангел Кънчев“  проф.  Христо Белоев, началникът на РУО - Русе д-р Росица Георгиева, директори на училища, преподаватели, родители и гости.

 

По традиция и тази година кметът на Община Русе Пламен Стоилов отправи поздравленията си към отличените русенски ученици в знак на благодарност към положения труд за постигнатите високи резултати през периода на изминаващата учебна година: „Вие притежавате всички качества да вървите с изправена глава, защото се отличавате.  Вашите постижения са резултат от много часове, прекарани в подготовка и усъвършенстване, а резултатите, които показвате са достойни за възхищение”. Кметът изрази признателност и към енергията и неуморимия дух на техните директори, преподаватели и родители и пожела на всички успех.

 

С решение на Педагогическия съвет всяка година училищата предлагат по един ученик, който достойно е представил и допринесъл за издигане авторитета на училището, в което се обучава и заслужава да бъде сред най-добрите и изявени ученици в град Русе. Това са ученици, които са постигнали високи резултати в областта на образованието, културата, изкуството, науката и спорта – общински и регионални етапи от Национални олимпиади, състезания, държавни първенства по различни видове спорт, ученически игри и други.

 

За празничното настроение допринесоха младите таланти Марина Петрова и Михаил Петров от Детска вокална група „Слънце“ с ръководител Наталия Константинова, които поздравиха публиката с песента „Усмивката“. 

 

Тридесет и осем отличници бяха наградени на церемонията:

 

Максим Загоров (11 клас, АЕГ „Гео Милев“); Барбара Митева (12 клас, МГ „Баба Тонка“); Катрин Терзич (11 клас, НУИ „Проф. Веселин Стоянов“); Виктор Григоров (11 клас, ПГ по механотехника „Юрий Гагарин“); Теодор Митев (12 клас, ПГ по транспорт); Мариян Иванов (12 клас, ПГ по туризъм „Иван П. Павлов“); Ренета Димитрова (12 клас, ПГДВА „Йосиф Вондрак“); Ивайло Цветанов (12 клас, ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“), Жанита Рафаелова (12 клас, ПГИУ „Елиас Канети“); София Тодорова (12 клас, ПГО „Недка Иван Лазарова“); Мирослав Георгиев (12 клас, ПГПТ „Атанас Цонев Буров“); Йоана Кръстева (12 клас, ПГРКК); Даниел Атанасов (12 клас, ПГСС „Ангел Кънчев“); Лъчезара Томова (6 клас, ПЧСОУ „Леонардо да Винчи“); Симона Петрова (12 клас, СУ „Възраждане“); Мълвина Димитрова (12 клас, СУ „Христо Ботев“); Теодор Ташков (12 клас, СУ „М-р Атанас Узунов“); Симона Асенова (12 клас, ПГСАГ „Пеньо Пенев“); Мирослав Стефанов (4 клас, ОУ „Алеко Константинов“); Габриела Иванова (7 клас, ОУ „Ангел Кънчев“); Виктория Гоергиева (4 клас, ОУ „Братя Миладинови“); Адриана Желева (3 клас, ОУ „Васил Априлов“); Даяна Димитрова (7 клас, ОУ „Г. С. Раковски“, с. Ново село); Галина Димитрова (7 клас, ОУ „Иван Вазов“); Игнат Матеев (4 клас, ОУ „Любен Каравелов“); Рени Адолфова (7 клас, ОУ „Никола Обретенов“); Мартин Станчев (7 клас, ОУ „Олимпи Панов“); Нели Манджарова (7 клас, ОУ „Отец Паисий“); Теодора Петракиева (7 клас, ОУ „Отец Паисий“, гр. Мартен); Лора Йорданова (4 клас, ОУ „Отец Паисий“, с. Тетово); Никола Димов (4 клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Николово); Сонер Селяйдин (4 клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий, с. Семерджиево); Даяна Денева (7 клас, ОУ „Тома Кърджиев“); Денислав Велчев (3 клас, ОУ „Христо Смирненски“, кв. Долапите); Велислава Великова (11 клас, СУ „Васил Левски“); Инна Георгиева (12 клас, СУ „Йордан Йовков“); Ангел Иванов (12 клас, СУЕЕ „Константин-Кирил Философ“) и Екатерина Енева (12 клас, СУПНЕ „Фридрих Шилер“).



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета