Кралев и Атанасова избраха да са депутати от Русе - ruse.utre.bg

Кралев и Атанасова избраха да са депутати от Русе

17 юли 2021, 11:50 | ruseutre.bg
  • Снимка:
    ГЕРБ - Русе

ЦИК публикува окончателния списък на народните представители, свикват парламента на 21 юли

28 избрани депутати от два многомандатни района са подали декларации, с които определят кой район предпочитат да представляват. Това стана ясно, след като ЦИК публикува окончателния списък на народните представители от 46-тото Народно събрание, които ще положат клетва на 21 юли.

19-ти многомандатен избирателен район - Русе е избран от три депутати. Това са водачът на листата на ГЕРБ-СДС Красен Кралев и Десислава Атанасова, която също беше кандидат за народен представител от ГЕРБ-СДС. Двамата бяха избрани съответно във Варна и Разград, но  предпочетоха да влязат от Русе. 

Красен Кралев заяви, че е поел ангажимент пред русенци и ще ги представлява в Народното събрание. "Ще работя активно за каузата Русе и развитието на областта", допълни той. 

Десислава Атанасова вече има един мандат като депутат от 19-ти МИР. Тя заяви, че ще е гласът на русенци в парламента. 

Васил Георгиев от "Има такъв народ" също е предпочел да бъде народен представител от Русе, макар че е избран и от Кърджали.


Ето и пълния списък, публикуван в сайта на ЦИК, от който стават ясни и новоизбраните народни представители. 

Постъпили са заявления от народни представители по чл. 299, ал. 1 от Изборния кодекс, както следва:

 

1. от Корнелия Петрова Нинова, ЕГН ... , с вх. № НС-11-172 от 16.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избрана в листата на БСП за България в Двадесет и пети изборен район – София;

 

2. от Десислава Вълчева Атанасова, ЕГН ... , с вх. № НС-11-171 от 16.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избрана в листата на ГЕРБ-СДС в Деветнадесети изборен район – Русенски;

 

3. от Костадин Георгиев Ангелов, ЕГН ... , с вх. № НС-11-168 от 16.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ГЕРБ-СДС в Четвърти изборен район – Великотърновски;

 

4. от Красен Кирилов Кралев, ЕГН ... , с вх. № НС-11-170 от 16.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ГЕРБ-СДС в Деветнадесети изборен район – Русенски;

 

5. от Красимир Георгиев Вълчев, ЕГН ... , с вх. № НС-11-169 от 16.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ГЕРБ-СДС в Двадесет и седми изборен район – Старозагорски;

 

6. от Йордан Кирилов Цонев, ЕГН ... , с вх. № НС-10-345 от 16.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на Движение за права и свободи - ДПС в Тринадесети изборен район – Пазарджишки;

 

7. от Мустафа Сали Карадайъ, ЕГН ... , с вх. № НС-10-344 от 16.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на Движение за права и свободи - ДПС в Тридесети изборен район – Шуменски;

 

8. от Халил Реджепов Летифов, ЕГН ... , с вх. № НС-10-346 от 16.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на Движение за права и свободи - ДПС в Първи изборен район – Благоевградски;

 

9. от Мая Божидарова Манолова-Найденова, ЕГН ... , с вх. № НС-11-176 от 16.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избрана в листата на ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН! в Първи изборен район – Благоевградски;

 

10. от Николай Димитров Хаджигенов, ЕГН ... , с вх. № НС-11-166 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН! в Двадесет и пети изборен район – София;

 

11. от Андрей Иванов Чорбанов, ЕГН ... , с вх. № НС-10-332 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Двадесет и четвърти изборен район – София;

 

12. от Васил Йорданов Георгиев, ЕГН ... , с вх. № НС-10-342 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Деветнадесети изборен район – Русенски;

 

13. от Виктория Димитрова Василева, ЕГН ... , с вх. № НС-10-333 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избрана в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Десети изборен район – Кюстендилски;

 

14. от Георги Станчев Георгиев, ЕГН ... , с вх. № НС-10-337 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Шести изборен район – Врачански;

 

15. от Златомира Димитрова Карагеоргиева-Мострова, ЕГН ... , с вх. № НС-10-340 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избрана в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД във Втори изборен район – Бургаски;

 

16. от Ива Митева Йорданова-Рупчева, ЕГН ... , с вх. № НС-10-341 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избрана в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Двадесет и четвърти изборен район – София;

 

17. от Ивайло Ванев Вълчев, ЕГН ... , с вх. № НС-10-343 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД във Втори изборен район – Бургаски;

 

18. от Ивайло Христов Христов, ЕГН ... , с вх. № НС-10-335 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Осми изборен район – Добрички;

 

19. от Иван Стойнов Кючуков, ЕГН ... , с вх. № НС-10-330 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Двадесет и четвърти изборен район – София;

 

20. от Любомир Антонов Каримански, ЕГН ... , с вх. № НС-10-331 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Единадесети изборен район – Ловешки;

 

21. от Мика Михайлова Зайкова, ЕГН ... , с вх. № НС-10-339 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избрана в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Двадесет и втори изборен район – Смолянски;

 

22. от Силви Кирилов Петров, ЕГН ... , с вх. № НС-10-338 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Двадесет и девети изборен район – Хасковски;

 

23. от Станислав Светозаров Балабанов, ЕГН ... , с вх. № НС-10-329 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Тринадесети изборен район – Пазарджишки;

 

24. от Тошко Йорданов Хаджитодоров, ЕГН ... , с вх. № НС-10-334 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Шестнадесети изборен район – Пловдив;

 

25. от Филип Маринов Станев, ЕГН ... , с вх. № НС-10-336 от 15.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Двадесет и пети изборен район – София;

 

26. от Александър Димитров Симидчиев, ЕГН ... , с вх. № НС-11-175 от 16.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Двадесет и шести изборен район – Софийски;

 

27. от Антоанета Димитрова Цонева, ЕГН ... , с вх. № НС-11-174 от 16.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избрана в листата на ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Двадесет и трети изборен район – София;

 

28. от Христо Любомиров Иванов, ЕГН ... , с вх. № НС-11-173 от 16.07.2021 г., с което заявява, че желае да остане избран в листата на ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Двадесет и пети изборен район – София.

 

На основание чл. 299, ал. 1 и 3 и чл. 300, ал. 2 от Изборния кодекс, Централната избирателна комисия обяви за избрани за народни представители в Четиридесет и шестото Народно събрание:

 

1. Филчо Кръстев Филев, ЕГН ... , от листата на БСП за България в Трети изборен район – Варненски;

 

2. Гюнай Хюсмен Хюсмен, ЕГН ... , от листата на ГЕРБ-СДС в Осемнадесети изборен район – Разградски;

 

3. Славена Димитрова Точева, ЕГН ... , от листата на ГЕРБ-СДС в Трети изборен район – Варненски;

 

4. Мартин Петров Андонов, ЕГН ... , от листата на ГЕРБ-СДС в Трети изборен район – Варненски;

 

5. Илтер Бейзатов Садъков, ЕГН ... , от листата на ГЕРБ-СДС в Тридесети изборен район – Шуменски;

 

6. Елхан Мехмедов Кълков, ЕГН ... , от листата на Движение за права и свободи - ДПС в Първи изборен район – Благоевградски;

 

7. Павлин Павлов Кръстев, ЕГН ... , от листата на Движение за права и свободи - ДПС в Девети изборен район – Кърджалийски;

 

8. Тунджай Рамадан Йозтюрк, ЕГН ... , от листата на Движение за права и свободи - ДПС в Двадесет и седми изборен район – Старозагорски;

 

9. Димитър Андреев Делчев, ЕГН ... , от листата на ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН! в Двадесет и трети изборен район – София;

 

10. Мария Василева Капон, ЕГН ... , от листата на ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН! в Шестнадесети изборен район – Пловдив;

 

11. Силвия Маринова Николова, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Четвърти изборен район – Великотърновски;

 

12. Георги Милчев Чепишев, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Девети изборен район – Кърджалийски;

 

13. Паунита Михайлова Петрова, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Двадесет и шести изборен район – Софийски;

 

14. Венцислав Михайлов Асенов, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Двадесет и шести изборен район – Софийски;

 

15. Мария Цветанова Петрова, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Тридесет и първи изборен район – Ямболски;

 

16. Алпер Азизов Мурадов, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Осемнадесети изборен район – Разградски;

 

17. Петър Христов Димитров, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Двадесети изборен район – Силистренски;

 

18. Кирил Сашев Симеонов, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Трети изборен район – Варненски;

 

19. Живка Михалева Железова, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Двадесет и седми изборен район – Старозагорски;

 

20. Светослав Георгиев Георгиев, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Тринадесети изборен район – Пазарджишки;

 

21. Петко Ангелов Кущирев, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Двадесет и девети изборен район – Хасковски;

 

22. Десислава Цветанова Цонева, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Дванадесети изборен район – Монтана;

 

23. Петя Божидарова Димитрова, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Четиринадесети изборен район – Пернишки;

 

24. Васил Димитров Апостолов, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Седемнадесети изборен район – Пловдивски;

 

25. Галина Иванчева Димитрова, ЕГН ... , от листата на ПП ИМА ТАКЪВ НАРОД в Трети изборен район – Варненски;

 

26. Бонка Сергеева Василева, ЕГН ... , от листата на ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Двадесет и пети изборен район – София;

 

27. Александра Красимирова Стеркова, ЕГН ... , от листата на ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Тринадесети изборен район – Пазарджишки;

 

28. Манол Костадинов Пейков, ЕГН ... , от листата на ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) в Шестнадесети изборен район – Пловдив.



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета